Szűcs Gáborné Tünde

óvodaigazgató helyettes/tagóvoda igazgató

+3670/7997037

A gyermek természetes élete játékkal van tele, a gyermek legnagyobb tanítója számára a játék: tapasztalatok felhalmozódása, méghozzá aktivitással párosult felhalmozás. Elsődleges legfontosabb érték a család, a gyermek első és legkisebb szocializációs színtere.

Az óvodai nevelés gyermekközpontú, befogadó, ennek megfelelően a gyermeki személyiség kibontakoztatására törekszik, biztosítva minden gyermek számára az egyenlő hozzáférést.

2112 Veresegyház Széchenyi tér 2.

Széchenyi ovi csoportok

ÓVÓNÉNIK: Rakácsné Hering Mária, Tóthné Pintér Erika

DADUS: Rácz Zoltánné, Sebők Erika

ÓVÓNŐK: Jakab Beáta,

PEDAGÓGIAI ASSZISZTENS: Fehér Henrietta, Muraköziné Eszenyi Anikó

DADUS: Péter Istvánné

ÓVÓNŐ: Sóti Éva, Leszák Veronika

Pedagógiai asszisztens: Burai Róbertné

DADUS: Horváth Viktória

ÓVÓNŐK: Kovács Csilla

PEDAGÓGIAI ASSZISZTENS: Nagy Judit

DADUS: Madarász Csabáné

CSOPORTLÉTSZÁM 2023/2024

ÓVÓNŐK: Lakiné Fazekas Csilla, Pásztor Dorottya

PEDAGÓGIAI ASSZISZTENS: Fehér Henrietta

DADUS: Tőkés Klára

ÓVODAPEDAGÓGUS: Dr Menyhártné Joó Naomi, Téglás Levente

DADUS: Fancsali Edina, Ipolyszöginé Kurdi Hajnalka,

CSOPORTNÉVSOR 2023/2024

Óvodánk belső helyi rendelete, mely a törvényi háttéren alapszik, 2021.12.01-től szabályozza a tagóvodába járó gyermekek fogadását.

rendelet 1 sz., 2 sz., 3.sz. ovi

1956. július 1-től kezdte meg működését a 2 sz. óvoda Veresegyházon. A lakosság gyarapodása, magával vonzotta az óvodai férőhelyek számának növelését. 1994-ben az óvoda területe visszakerült az egyház fennhatósága alá, ennek hatására megépült Makovecz Imre stílusát képviselő óvodánk, főzőkonyhával együtt, az óvodák gyermekeinek ellátása innen valósult meg, és ez az intézmény lett a központi óvoda, mely impozáns építmény.

Az első években nagyon sok látogatónk volt a világ minden tájáról. Újdonságnak hatott, mint óvodai épület. Az épületen belül tornaszoba, saját főzőkonyha, irodák, és 4 csoportszoba helyezkedik el, melyek tágasak, magasak, esztétikusak, az ablakok nagyságának köszönhetően a természetes fény világítja meg őket. Az emeleten található a nevelői szoba és egy csoportszoba. Ez a két helység 1996-tól csoportszobaként funkcionál. 1996-2015-ig az emeleten működött 2 csoport. Mivel az ottani szobák kisebb alapterületűek, mint a lentiek a gyermeklétszám növekedése indokolttá tette, hogy bővüljön az óvodánk. 2015-ben az Önkormányzat képviselő testülete elhatározta, hogy bővíti 3 csoportszobával az épületet. A gyermekek, a szülők, és a dolgozók nagyon- nagy örömmel vették birtokukba a tágas, kellemes, minden igényt kielégítő csoportszobákat.

Célunk, feladatunk

• A természethez fűződő pozitív érzelmi viszony kialakítása, s ezen keresztül játékos módon a gyermekek érzelmi, esztétikai és értelmi fejlesztése.
  • A néphagyományőrzésből és a természetközelségből fakadó élmények, eljuttassák a gyermekeket a természettel való együttélés harmóniájához és a hagyomány tiszteletéhez.
  • A múlt értékeinek, hagyományainak megőrzése mellett a jelen kor értékei a gyermekek valódi részévé váljanak. A hagyományok ápolásával biztos kapcsolat jöhet létre múlt, jelen és jövő között.
  • Gyerekeink évről évre örömmel vegyenek részt az ünnepi készülődésekben, életkoruknak megfelelően váljanak aktív részeseivé.
  • A jeles napok, a hozzá kötődő tevékenységek a gyermek fejlettségi szintéjnek megfelelően a JÁTÉKRA épüljenek (közös élmények – érzelem gazdag világ).

Külső környezetünk

1994-ben az udvarra pályázat útján telepítettünk fákat, melyek most már megfelelő árnyékot biztosítanak mindenféle tevékenységhez. Játékainkat tovább fejlesztettük homokozókkal, kétkerekű közlekedési eszközökkel. Két évvel ezelőtt pályázat útján műfüves futballpálya került telepítésre a régebbi udvarba, evvel megnagyobbítva az udvar területét is. A gyermekekkel igyekszünk a legjobban kihasználni, megfelelő eszközökkel és játékos cselekedtetéssel. A karácsonyi játékvásárlásra kapott összegből a régebbi épület udvarába is vásároltunk fészekhintát, kötéllétrákat. Tavasszal szülői segítséggel közlekedési pálya került felfestésre.

Az új szárnyban só szoba építése történt az egészségvédelem biztosítására, melegítő konyha, karbantartói helyiség, felnőtt tartózkodó, elkülönítő és orvosi szoba, mellékhelység mozgáskorlátozottak számára található.

Udvarunkon a gyermekek számára megfelelő játékok kerültek telepítésre: egy komplex mászóka, hinta, libikóka, két homokozó, melyek árnyékolását igyekszünk megoldani. Nagy füves területet is kaptunk, mely a „piknikezésre” jó terület. Terveink között szerepel mezítláb használható terület kialakítása, természetes anyagokból.

A járműparkot, és udvari játékokat folyamatosan fejlesztjük, az önkormányzat segítségével. A tavalyi évben egy étterem vezető és dolgozói felajánlást tettek, egy napi bevételüket az óvodáknak ajánlják fel. Az önkormányzat is hozzájárult ugyanannyi összeggel, mint, a nyeremény. Így kaphattuk meg a fészekhintát a gyerekek imádják.