3. sz. tagóvoda - Piros Óvoda

CSOPORTTELEFON:  +36204889090

ÓVÓNÉNIK: Kopaszné Németh Piroska, Erdélyi Erika

DADUS: Bíróné Dányi Judit, Matuz Ildikó

CSOPORTTELEFON:  +36 20 488 90 90

ÓVÓNÉNŐK: Szabóné Tácsik Hajnalka, Szegedi Marianna

DADUS: Segesvári Sessler Lilien Mária

ÓVÓNŐK: Szij Zsoltné, Tavaszi Emese

PEDAGÓGIAI ASSZISZTENS: Boruzsné Mezei Éva

DADUS: Kovácsné Kóti Kinga

CSOPORTTELEFON: +36204889090

ÓVÓNŐ: Kovács Zsuzsanna, Szűcs Lászlóné

DADUS: Csorba Anita

CSOPORTTELEFON: +36204889090

Kopaszné Németh Piroska

tagóvoda igazgató | +36705168962 ovoda3.veresegyhaz@gmail.com

Minden gyermek olyan, mint egy virág: sajátosan szép és más, egyéni – ahogyan a szeretetben való nevelés által növekszik és „kinyílik” minden lehetősége, amit önmagában hordoz.

Fontos számunkra a mesék által megjelenített varázslatos világ, a gyermekek fantáziájának beindítása a rácsodálkozás élménye.

2112 Veresegyház Béke u. 30.

Kopaszné Németh Piroska
Kopaszné Németh Piroska
piros ovoda
piros ovoda

A város központjában lévő óvodánk könnyen megközelíthető. Jó elhelyezkedése miatt közel van hozzánk a piac, a posta, a Főtér, a Malom tó, templomaink, Kincsek Portája, Vasútállomás, Fenyves, Városháza, Könyvtár, Művelődési Ház és Veresegyház főbb épületei, szobrai.

Óvodánk 4 csoportos, 100 férőhellyel rendelkezik. Tiszta és részben osztott csoportjaink vannak. Egy légtérben található öltözőkkel, két különálló mosdóhelyiséggel a nagyok és kicsik számára, valamint egy mosókonyhával és egy tálalókonyhával. A pici közösségi térben helyezkedik el az emlékvitrinünk, ami nem csak a népviseletbe öltöztetett babákat mutatja be, de a régi idők gyermekjátékait is megtekinthetjük. Csoportszobáink mindig az évszakoknak megfelelően díszítettek, ízlésesen dekoráltak.

Óvodánk arculatát meghatározza a játékba ágyazott hagyományok ápolása, mondókák, versek, mesék eszközrendszerén keresztül a környezeti kultúra megismertetése, megszerettetése a gyermekközpontú nevelői munka által.

KÉZ A KÉZBEN – felnőtt-gyermek és a családokkal történő együttműködés a szeretetben való kölcsönös nevelés által.

A néphagyomány meséivel, verseivel biztosítjuk az óvodai élet nyüzsgő közegében a „Csend szigetét”.

A népi játékokhoz kapcsolódó tevékenységek a közös élmények erejével erősítik a közösséghez tartozás érzését, elősegítik a komplex személyiség fejlődését.

A hagyományőrzést a mindennapi tervek, játékos helyzetek komplex részeként alkalmazzuk és nem, mint különálló témára tekintünk.

Célunk, hogy a gyerekek

Óvodánk arculatát meghatározza a játékba ágyazott hagyományok ápolása, mondókák, versek, mesék eszközrendszerén keresztül a környezeti kultúra megismertetése, megszerettetése a gyermekközpontú nevelői munka által.

Pedagógusaink értékmegőrző, értékközvetítő, gyermek – és nevelésközpontú szemléletet vallanak.

Nevelésünk kereteit a hagyományőrzés, a természet szeretete és a környezettudatos nevelés elvei határozzák meg.

Külső környezetünk

A szabadban történő mozgáslehetőséget az óvoda udvara biztosítja, melyet igyekszünk folyamatosan mozgásfejlesztő játékokkal bővíteni.

 

Kosár- és laphintákkal, három homokozóval, csúszdákkal, fix játékeszközökkel, egyensúlyérzék fejlesztő lépegetőkkel motiváljuk a gyermekeket a mozgásra. Az épület előtti terület lehetőséget biztosít a rollerek és motorok használatára. A gyermekek számára kialakított nyitott faházikónk alkalmas különböző kreatív tevékenységek megtartására.

Külön kiskertünk van, ahol a gyermekekkel közösen konyhakerti növényeket termesztünk. Az óvoda udvar kialakítása során figyeltünk arra, hogy virágos kertünk is legyen, ahol minden tavasszal ültetünk a gyermekekkel és folyamatosan gondozzuk azt.